سوء مدیریت و عدم نظارت درروند ساخت مسکن مهر ۱۱۴ واحدی گلشن میانه مشکلات عدیده‌ای را برای ساکنین این واحدها به وجود آورده است.

به گزارش میانه نیوز، سوء مدیریت و عدم نظارت درروند ساخت مسکن مهر ۱۱۴ واحدی گلشن میانه مشکلات عدیده‌ای را برای ساکنین این واحدها به وجود آورده است که از قبیل آن‌ها می‌توان به ریزش بالکن یکی از واحدهای این مجتمع و ترک انداختن دیوارها و بالکن‌های اکثر واحدها اشاره کرد.

مطابق اظهارات اهالی این مجتمع، برخی مسئولان ذی ربط و مهندسین ناظر سکونت در واحدهای مسکن مهر گلشن شهرستان میانه را توصیه نکرده‌اند.

همچنین عدم پاسخگویی پیمانکار پروژه و کمبودهای بیش‌ازحد این مجتمع مسکونی موجب اعتراض ساکنین این مجتمع شده است.

طی گفت‌وگویی که با یکی از اهالی این مجتمع داشتم وی از بدقولی پیمانکار پروژه به‌شدت گله‌مند بود و گفت: نه پارکینگ داریم و نه انباری؛ این هم کیفیت ساختمان‌های مسکن مهر گلشن است که اکثر بالکن‌ها و دیوارهایمان ترک انداخته‌اند، ۹۹ درصد طبقات پایین رطوبت دارند ایزوگام بلوک‌ها بعد از گذشت مدت کوتاهی از بین رفته است.

وی ادامه داد: آسانسور بلوک ۲ دو بار سوخته است پیمانکار وسایل چینی به‌کاربرده و کشویی های درب آسانسور کار نمی‌کنند الآن این آسانسور بدون درب بالا و پایین می‌رود چادر یک خانم یا دست یک بچه‌ای اگر گیر کند یا خدای‌ناکرده پیشامد دیگری اتفاق بیفتند چه کسی جوابگو خواهد بود؟ چند روز پیش هم بالکن طبقه آخر یکی از واحدها ریزش کرد که در بالکن پایین آن‌یک خانم ایستاده بود که از ترس از حال رفت خدای‌ناکرده اگر این حادثه تلفات جانی در پی داشت مسئولیتش به عهده چه کسی بود؟

این ساکن مجتمع گلشن اضافه کرد: به هر دری زدیم ولی نتیجه نگرفته‌ایم خود دادگستری نامه دادیم شکایت تنظیم کردیم؛ اهالی این مجتمع طبقات پایین بوده و مستضعف هستند درآمد چندانی ندارند اگر داشتند می‌رفتند و در بهترین جای شهر یک واحد امن و بهتری می‌گرفتند.

وی بیان داشت: وضع‌مان بدتر از آن است که فکر می‌کنیم کیفیت واحدهای ما بسیار پایین تر از حدتصور است کسی هم پاسخگوی وضع موجود نبوده و پیمانکار پروژه هم زیربار مسئولیت نرفته و شانه خالی می کند نمیدانیم مشکلمان را به چه کسی بگوییم که با دلسوزی پیگیری کنند.

به سراغ صاحب واحدی که بالکن آن ریزش کرده بود رفته و طی گفت‌وگویی که با وی داشتم خواستار شرح این حادثه شدم که او این‌چنین حادثه پیش‌آمده را برای ما توضیح داد: واحد ما مدتی بود خودبه‌خود صدا می‌داد که درنهایت چند روز پیش به‌صورت اتفاقی بدون اینکه اتفاق خاصی بیفتد بالکن واحدمان ریزش کرد حتی در پی این حادثه خانم بنده در بالکن بود.

وی اذعان داشت: در حال حاضر دیوارهای واحدمان ترک انداخته‌اند و بعدازاین حادثه که برای ما اتفاق افتاد برخی مسئولین جهت بازدید آمده بودند که ما مشکلاتمان را بیان کردیم حتی به ادارات مربوطه هم مراجعه کرده‌ایم ولی متأسفانه کسی پاسخگوی ما نیست حتی شکایت نیز تنظیم کرده‌ایم اما به ما گفتند که شکایت شما کیفری بوده و در آنجا هم کسی فوت نکرده است و باید حقوقی تنظیم کنید؛ آیا حتماً باید کسی می‌مرد یا مجروح می‌شد تا به مشکل ما رسیدگی می‌کردند؟ در حال حاضر ساختمان خودبه‌خود همچنان صدا می‌دهد و اینکه چه روزی ریزش کند خدا می‌داند.

یکی دیگر از اهالی مسکن مهر گلشن میانه طی گفت‌وگویی اظهار داشت: مسئولین ذی‌ربط به این مجتمع آمدند و نظراتشان را گفتند و وعده‌ووعید دادند و ما تا این لحظه هیچ‌چیزی عایدمان نشده است فقط آمدند به برخی بالکن‌ها دو سه تا ستون زدند و رفتند! بعدازاینکه بالکن یکی از واحدها ریزش کرد ما چندین ساعت بیرون مجتمع بلاتکلیف بودیم و مسئولی پیدا نشد که تأکید کند مسکن مهر گلشن جایی برای زندگی هست یا خیر.

متأسفانه با عنایت به اظهارات اهالی این مجتمع باید گفت که برخی واحدهای مسکن مهر شهرستان میانه از استحکام کافی برخوردار نبوده و ساکنین این واحدها در معرض خطرات جانی و مالی قرار دارند؛ امید است مسئولان امر جهت جلوگیری از بروز هرگونه حادثه ناگواری چاره‌ای برای مشکلات اهالی این مجتمع بیندیشند.

گزارش از محمد زینالی

انتهای پیام/

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه, مقالات

این خبر را به اشتراک بگذارید :