پدرام نائبی

باد به غبغب می‌اندازند و از ۱۴ سال فعالیت خبری‌شان دم می‌زنند و به‌رسم سربازخانه! ادعای ارشدیت می‌کنند و با دیگر خبرنگاران که اغلب جوان‌تر هستند رفتاری توهین‌آمیز دارند!

انحصارطلبی چنان باپوست و گوشت و خونشان عجین شده که حتی اظهارنظر کردن را هم تنها، حق خود می‌دانند!

ادعای اصلاح‌طلبی و به‌اصطلاح منورالفکری‌شان گوش فلک را کر می‌کند؛ سرورانشان همان‌هایی هستند که سال‌های سال با شعارهایی همچون ” زنده‌باد مخالف من ” بر سریر قدرت نشستند و تاختند _ البته این ریزه‌خواران هم از خوان بی‌دریغ اربابانشان بی‌نصیب نماندند و شکر خدا هرکدام به نان و نوایی رسیدند! _ لیکن اگر خبرنگاری نظری خلاف آرای ایشان داشته باشد با توسل به روش‌های غیرحرفه‌ای و غیراخلاقی _همچون توهین، تمسخر، تهمت_ با تمام قوا در راستای ” از صحنه به درکردن آن صدای مخالف ” همت می‌گمارند.

همان‌طور که در تئاتر بازی کردن ید طولایی دارند در عرصه رسانه نیز بازیگران و بازی‌گردانان ماهری هستند! در ۱۴ سال فعالیت مطبوعاتی‌شان؛ گرچه در مطالبه گری و حق‌طلبی کمیت شان لنگ می‌زند منتهی در شانتاژ و صحنه‌گردانی خبری لنگه ندارند. با غوغا و های‌وهوی آن‌هم به‌صورت حرفه‌ای و برنامه‌ریزی‌شده؛ موضوع اصلی را به کناری رانده و فرع را در ویترین می‌گذارند! لب کلام اینکه از پرداختن به مطالبات اصلی خودداری کرده و با مانور دادن بر روی مسائل حاشیه‌ای سعی در انحراف افکار عمومی دارند.

خلاصه‌ی تمام این ۱۴ سال بازیگری رسانه‌ای؛ شده یک شبکه خبری کاملاً فیک! که به‌قدری بی‌تأثیر است که برای دیده شدن مطالبشان به پایگاه خبری دیگری پناه می‌برند!

القصه؛ به دنبال واکنش برخی از خبرنگاران به تعطیل شدن یک مرکز آموزش قرآن کریم توسط اداره اوقاف میانه؛ جلسه‌ای با اهالی رسانه و ارباب جراید میانه از طرف آن اداره برگزار شد اما ازآنجایی‌که پلشتی این عمل ناصواب به‌قدری محرز بود که نیازی به شنیدن توجیهات مدیرکل خوش‌اشتها! _۱۵ میلیارد ریالی_ و معاونانش نبود؛ خبرنگاران معترض و ارباب جراید نیز در این جلسه حاضر نشدند و همین عدم حضور؛ این فرصت را برای بازیگران رسانه‌ای میانه مهیا ساخت که ابتکار عمل را به دست بگیرند.

رسانه‌ی فیک، برای سردادن مخالفت‌های مغرضانه‌اش با حجت‌الاسلام محمدی _امام‌جمعه میانه_ این بار بر طبل اوقاف کوبید و همچنین برای نجات دادن اوقاف میانه از این مهلکه‌ی رسانه‌ای؛ در متن گزارش خبری خود با به کار بردن کلیدواژه‌هایی به دنبال تحریک کردن خبرنگاران معترض بود تا آن‌ها را به درگیری لفظی دوطرفه با خود مشغول کند و اداره اوقاف را از کانون توجه رسانه‌ها خارج کرده و حاشیه امنی برایش مهیا سازد!

هرچند با واکنش احدی از خبرنگار منتقد به نوشته‌های آن رسانه ۱۴ ساله فیک! بر هیمنه پوشالی “غافلان” رسمیت داده شد و سهواً وارد بازی رسانه‌ای‌شان شدیم لذا بیش از این ورود به چنین بحث‌های حاشیه‌ساز بی‌نتیجه؛ اتلاف وقت بوده و ما را از مسیر مطالبات حق‌طلبانه منحرف می‌کند.

رسانه‌ای که فی الحال سپر بلای اوقاف شده را در میدان مجادلات بی‌نتیجه، تنها می‌گذاریم و خواهشمندیم فعلاً همان‌طور چشمانش را بسته و دهانش را باز کند و هر چه در توان دارد بار ما کند و مشغول خالی کردن خود باشد و  متأسفیم که این بار نقشه‌شان نگرفت!

فعالان رسانه‌ای منتقد نیز بیش از گذشته به انحرافات اوقاف میانه متمرکز شوند؛ انتقادات خود را صریح و شفاف، با رعایت جوانب انصاف و عدل، به‌کارگیری ادبیاتی محترمانه و نیز اتخاذ رویکردی اصولی مطرح کنند که در مسیر حق‌طلبی نه بازگشتی وجود دارد و نه توقف!/ وَمَا تَوْفِیقِی إِلَّا بِاللَّهِ عَلَیْهِ تَوَکَّلْتُ وَإِلَیْهِ أُنِیبُ

انتهای پیام/*

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه, مقالات

این خبر را به اشتراک بگذارید :