پدرام نائبی


به گزارش میانه نیوز، با نزدیک شدن به انتخابات مجلس شاهد احیای جریانات قدرت طلب و تلاش آن ها برای سهم خواهی های انتخاباتی هستیم که هر کدام از این جریانات با معرفی نامزدی خاص به دنبال بازیابی و یا تقویت قدرت سیاسی خود در شهرستان هستند.

طی چند ماه گذشته در گمانه زنی های اولیه انتخاباتی، نام حجت الاسلام حامدی _ امام جمعه سابق میانه _ به عنوان یکی از نامزدهای احتمالی به چشم می خورد با این حال به یکباره مهدی اسماعیلی، از یاران حامدی و مدیرکل سابق استانداری آذربایجان شرقی در دولت احمدی نژاد، نامزدی خود را علنی کرد؛ بنابر اظهارات افراد مطلع به نظر می رسد، شخص حجت الاسلام حامدی، تمایلی به کاندیداتوری نداشته و طیف نزدیک به امام جمعه سابق و همچنین بخشی از جریانات مذهبی، بر روی کاندیداتوری اسماعیلی توافق کرده اند.

به نظر می رسد این جریان با ورود جدی به عرصه انتخابات و همچنین معرفی و حمایت همه جانبه از اسماعیلی، به دنبال بازیابی قدرت سیاسی خود _که پس از کنار گذاشته شدن حامدی از سمت امامت جمعه میانه، از دست داده_ می باشد و قصد دارد مناسبات قدرت را به حالت اولیه خود بازگرداند!

از سویی دیگر جریان نزدیک به دولت، اصلاح طلبان و طیف کارگزاران، با معرفی و حمایت از اکبر ناصری، رئیس سابق اداره گاز شهرستان میانه به دنبال تقویت قدرت سیاسی خود در شهرستان هستند.

البته ناصری، سبقه ای در فعالیت سیاسی نداشته و این حمایت ها را بیشتر مرهون روابط سببی و نسبی خود می باشد.

ناصری داماد حمید شکری، فرماندار سابق میانه است که نفوذ بسیار بالایی در دولت دارد تا جایی که به عنوان فرماندار تبریز نیز معرفی گشت اما به دلایلی از این انتصاب ممانعت به عمل آمد! ؛ همچنین شکری پیش از تصدی پست فرمانداری میانه، در منطقه آزاد ارس، پست مدیریتی داشته و هم اکنون نیز در سمت فرمانداری مراغه اشتغال دارد.

پیش از این نیز  نگاه آزاد در رابطه با رفت و آمد شکری به میانه و تلاش هایی که به نظر می رسد با هدف مطرح کردن آقای داماد! برای انتخابات مجلس بود، مطالبی منتشر کرد.

همچنین رابطه نسبی اکبر ناصری به یکی از سرمایه دارانی که از حامیان مالی جریان منتسب به دولت در میانه است و از نزدیکان به سید حسین هاشمی _ نماینده اسبق میانه _ بوده، یکی دیگر از برگ برنده های اوست.

ظاهرا ناصری نیز با توسل به این دو عامل تعیین کننده! توانسته حامیان دولت و تیم انتخاباتی هاشمی را مجاب به حمایت از خود کند.

البته گفتنی است رسانه ما با نزدیک شدن به ایام انتخابات، فعالیت های این دو جریان و دیگر طیف های سیاسی را که به دنبال تثبیت و تقویت قدرت خود با بهره برداری از آرای مردم هستند، شفاف تر و دقیق تر رصد خواهد کرد./نگاه آزاد

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

دسته : اخبار شهرستان میانه, مقالات

این خبر را به اشتراک بگذارید :