رئیس تامین اجتماعی میانه از پرداخت ۷۱۰ میلیارد ریال مستمری در سال گذشته و ۲۵۰ میلیارد ریال در ۳ ماهه اول سال جاری خبر داد و گفت: پارسال ۶۴ میلیارد ریال نیز بیمه بیکاری پرداخت شد.

به گزارش میانه نیوز به نقل از ایرنا، غلامرضا خدادادی روز سه شنبه در نشستی با خبرنگاران به مناسبت هفته تأمین اجتماعی، اعلام کرد :۵ هزار و ۵۰۰ نفر در میانه مستمری بگیر تأمین اجتماعی هستند که شامل ۳ هزار و ۱۴۶ بازنشسته، ۲ هزار و ۴۹ نفر فوتی و ۳۶۸ نفر از کار افتاده است.

وی با بیان اینکه وجود آگاهی در جامعه سبب کاهش مشکلات شده و شهروندان می‌توانند به حق قانونی خود برسند، اضافه کرد: برخی قوانین در جامعه شناخته شده نیستند، اما می‌توان با آموزش مردم را از مطالبات قانونی خود آگاه کرد.

خدادادی با اشاره به فرموده امام راحل مبنی بر اینکه بی شک تأمین اجتماعی ریشه در ارزش‌های اسلامی دارد، خواسته اصلی اسلام را تأمین آسایش و معاش مردم از سوی حکومت عنوان کرد و افزود: سازمان تأمین اجتماعی با هدف کمک به قشر ضعیف جامعه و متضرر نشدن آنها تا حد امکان در دو بخش بیمه‌ای و درمانی در جهت ارائه خدمات بلند مدت شامل بازنشستگی، فوت، از کارافتادگی و ارائه خدمات کوتاه مدت مانند کمک به ازدواج، غرامت دستمزد، خدمات درمانی و غیره تشکیل شد.

وی طلاق سوری برای دریافت بیمه را نوعی سوءاستفاده و یکی از معضلات ایجاد شده برای سازمان تأمین اجتماعی عنوان و اضافه کرد: مردم باید بدانند که تأمین اجتماعی هیچ وابستگی به بودجه عمومی دولت نداشته و حق الناس است و با فرادی که با انواع ترفندها به حق الناس دست درازی می‌کنند برخورد قانونی انجام می‌گیرد.

رئیس تأمین اجتماعی میانه در پایان تاکید کرد: ما نگهبان حقوق مردم هستیم تا حق به حقدار برسد.

شهرستان میانه با ۱۹۵ هزار نفر جمعیت در ۱۸۰ کیلومتری جنوب تبریز واقع شده است.

دسته : اخبار ایران و جهان, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :