به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، تراب محمدی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد ساماندهی متکدیان و کودکان کار و خیابانی استان، اظهار کرد: مقوله کودکان کار مجزا از متکدیان است، زیرا کودکان قدرت تمییز خوب و بد را ندارند و وظیفه ما این است این افراد را شناسایی و سامان‌دهی کنیم.

 وی تصریح کرد: طبق قانون کسانی که کودکان را وادار به کار و تکدی‌گری می کنند به  ۳ماه تا ۲ سال زندان محکوم می شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان ‌شرقی گفت: ۹۰ درصد کودکان کار در استان توسط پیمانکار به کار گمارده می شوند که این افراد باید شناسایی و مطابق قانون با آنها برخورد شود. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر شناسایی و برخورد با متکدیانی که نیازمند نیستند تاکید کرد و گفت: نباید اجازه داد این افراد شان و جایگاه تبریز به عنوان شهر بدون گدا را خدشه دار کنند.
 
محمدی افزود: استان ما در مقایسه با سایر استان ها در مورد ساماندهی کودکان کار و خیابانی و متکدیان وضعیت مطلوبی دارد که این امر متاثر از وجود خیریه‌های توانمند در استان است.
 
وی خاطرنشان کرد: اخیرا افرادی در باجه های خودپرداز نسبت به اعلام شماره حساب برای دریافت کمک های مردم اقدام می کنند که لازم است برخورد قانونی در این راستا به عمل آید.
 
در این جلسه گزارشی از سامانه آسیب دیدگان اجتماعی (متکدیان)، ساماندهی کودکان کار و خیابانی، ایجاد گرمخانه در سطح شهر تبریز توسط نمایندگان فرمانداری، بهزیستی و شهرداری ارائه و همچنین راهکارهای حل مشکلات و معضلات موجود در این زمینه بررسی شد.

پایان پیام/۶۰۰۲۷

 


کلیدواژه ها :

دسته : اخبار ایران و جهان

این خبر را به اشتراک بگذارید :