فرماندار ویژه میانه: راه اندازی دانشکده پرستاری و رایزنی برای پذیرش دانشجویان بومی؛ کمبود پرستار در میانه را جبران می‌کند

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه کمک برای راه اندازی ساختمان دانشکده پرستاری و رایزنی برای بومی گزینی و پذیرش دانشجویان بومی در این دانشکده را سبب جبران نیازهای حوزه پرستاری شهرستان بویژه کمبود نیرو عنوان کرد.

مسعود سعادتی در آیین گرامیداشت روز پرستار در جمع پرستاران شهرستان در محل زورخانه علی بن‌ابیطالب(ع) ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت زینب( س) از زحمات شبانه‌روزی پرستاران شهرستان قدردانی نمود و افزود: پرستاران جزو اقشار زحمتکش و تلاشگر کشور به طور ویژه در حوزه درمان هستند که آخرین صحنه رشادت و میدان داری آنها در دوران کرونا مورد توجه همه بود.

وی با بیان اینکه بر اساس شاخصهای انسانی موجود در بیمارستان، زحمات پرستاران به نسبت بیماران زیاد بوده و این امر در دوران کرونا به علت ازدحام بیماران مشهودتر بود؛ به اصلاح تعرفه خدمات پرستاری در دولت جدید و ادامه آن جهت افزایش دریافتی پرستاران اشاره کرده و این امر مبارک را سبب بهبود وضعیت دریافتی پرستاران عنوان نمود.

سعادتی یکی از دلایل کمبود نیروی پرستار در شهرستان را سختی تخصیص نیرو از مرکز استان خواند و تنها راه تامین نیرو را تربیت و آموزش نیرو در خود شهرستان ذکر نمود.

فرماندار ویژه میانه در پایان وجود دانشکده پرستاری و فعالیت آن برای سال دوم را ظرفیتی بزرگ در جهت جبران کمبود نیروی پرستار و کمک به افزایش کیفیت خدمات پرستاری برشمرد.

دادستان عمومی و انقلاب میانه نیز در این مراسم با اشاره به فرمایش شهید چمران مبنی بر اینکه وقتی صدای طبل جنگ به صدا درآید مرد از نامرد شناخته می‌شود گفت: وقتی صدای کرونا بلند شد و همه در خطر بودند و می‌ترسیدند کسانی که لباس سفید پرستاری و پزشکی بر تن داشتند با پوشیدن لباسهای مخصوص کرونایی پهلوانانه به میدان آمده و به حضرت زینب(س) پهوان کربلا اقتدا کردند.

محمود محمودیان ضمن قدردانی از پرستاران اضافه کرد: اکنون هم پزشکان و پرستارانی داریم که در زندان خدمت می‌کنند و با سعه صدر پاسخگوی نیازهای درمانی مددجویان و خانواده‌های آنها هستند که جای قدردانی دارد.

کلیدواژه ها :

دسته : اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :