به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حجت الاسلام و المسلیمن سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز در مصلای امام خمینی(ره) با ذکر این سئوال که آیا مسئولان اقتصادی کشور از قیمت ارز، خودرو، سکه، طلا و مسکن خبر دارند، اظهار کرد: فشارهای اقتصادی برای قشر زحمت کش و پایین جامعه را با مشکلاتی مواجه کرده است.

وی با بیان اینکه اتفاقاتی که طی هفته های اخیر و با سرعت بیشتر در روزهای اخیر در بازار ارز رخ داده است مسئله ای بسیار مهمی است، افزود: تحولات اقتصادی در معنای گسترده تر سیاست های اقتصادی از عوامل مختلفی متاثر می شوند که طبیعتا اغتشاشات یکی از عوامل مهم نوسانات ارز است.

خطیب جمعه تبریز گفت: این معنا بار دیگر برجسته شد که هر چند حوادث و ناآرامی های اخیر رنگ و بوی سیاسی داشت اما در حقیقت آرامش اقتصادی و سرعت پیشرفت ایران را مورد هدف قرار داده و عواقب آن نیز با نوسانات ارزی خودش را نشان می دهد، هر چند سیاست های ارزی بانک مرکزی نیز به این نوسانات دامن زده است.

آل‌هاشم تصریح کرد: ما از دولت خدمتگزار و مسئولان اقتصادی انتظار داریم که عالمانه و حکیمانه این مشکلات را از سر راه مردم بردارند.

دشمن سفره مردم را هدف قرار داده است

امام جمعه تبریز با بیان اینکه ارکان دولت و مجلس باید در حوزه معیشت مردم گام های جدی بردارند، گفت: ما متوجه هستیم که دشمن سفره مردم را هدف قرار داده است و باید با مجاهدت‌های شبانه و روزی و تصمیمات درست و دقیق دشمن را در این جنگ نیز ناامید کنیم.

نافرمانی مدنی و ایجاد جنگ داخلی و قومیتی راهبرد رژیم صهیونیستی در قبال ایران

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش رژیم صهیونیستی در اغتشاشات اخیر ایران اشاره کرد و اظهار کرد: رژیم صهیونیستی همواره توقف پیشرفت صنعتی هسته ایران و توقف قدرت نظامی ایران تا به تراز قدرت نظامی اسرائیل نرسد را به عنوان دو هدف راهبردی طبق سیاست های نظامی خود در قبال ایران پیش گرفته است.

آل هاشم ادامه داد: رکن این راهبرد، نافرمانی مدنی و ایجاد جنگ داخلی و قومیتی در داخل کشور و انهدام مراکز صنعتی و اقتصادی و تاسیسات هسته‌ای است.
وی کمک ۱.۵ میلیارد دلاری آمریکا به رژیم صهیونیستی را راستای راهبردی جدید رژیم صهیونیستی دانست و گفت: از نظر صهیونیست ها مردم ایران باید به جان همدیگر بیفتند و عملیات ترور و خرابکاری نیز مکمل آن باشد.

خطیب جمعه تبریز افزود: طبق راهبرد صهیونیست باید به قدری به مردم ایران فشار آورد که آنها در دو جبهه با حاکمیت و مخاصمه با خودشان شوند و ایران باید چنان درگیر مسائل و بحران های داخلی شود  که از نظر آنان بالاجبار فعالیت های هسته ای و حمایت از محور مقاومت را فراموش کند.

ضرورت صرفه‌جویی در مصرف گاز و همراهی مردم

امام جمعه تبریز با اشاره به شروع فصل زمستان و افزایش مصرف گاز خانگی تاکید کرد: شرکت گاز با استفاده ظرفیت رسانه ها و صداوسیما نسبت به ارتقا آگاهی مردم در جهت مصرف درست گاز اهتمام جدی داشته باشد و با تبلیغات گسترده الگوی مصرف مردم را اصلاح کند.

وی از مردم خواست در راستای اصلاح الگوی مصرف راه های مقابله با هدر رفت انرژی را بیش از پیش مورد توجه قرار دهند و در محل زندگی خود، فضاهایی که لزومی به استفاده از وسایل گرمایشی نیست از مصرف انرژی در آن محل اجتناب کنند.

توصیه به شهرداری تبریز

امام جمعه تبریز همچنین از شهرداری تبریز خواست به نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری و توسعه حمل و نقل عمومی توجه بیشتری داشته باشد.

آل هاشم همچنین از مردم خواست در آستانه شب یلدا هوای همدیگر را داشته باشند و به فکر فقرا و ندارها هم باشند.

پایان پیام/ع


کلیدواژه ها :

دسته : اخبار ایران و جهان

این خبر را به اشتراک بگذارید :