به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه تبریز که با حضور پرشکوه نمازگزاران در مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز برگزار شد، اظهار کرد: پایگاه هوایی عقاب ۴۴ که اخیرا در زیر زمین‌ رونمایی شد یک دستاورد بزرگی است که این پایگاه مخفی که ‌مکان آن مشخص نیست به گفته مقامات صدها متر زیر زمین قرار دارد و جنگنده تاکتیکی ارتش را در خود محبوس ساخته است. 

وی افزود: این پایگاه تنها پایگاه زیرزمینی ارتش نیست  بلکه بر اساس شنیده‌ها در دهه هفتاد ساخته شده و اکنون به دلایل مختلف رونمایی شد؛ جا دارد تا خدا قوت به نیروی مسلح، سپاه و ارتش و بسیج بگوییم. 

امام جمعه تبریز در ادامه با اشاره به فرا رسیدن دهه فجر و یوم‌الله ۲۲ بهمن گفت: خوشا به حال آن کسانی که این‌روزها خدمات انقلاب را به خوبی لمس می‌کنند؛ ما نمی‌گوییم که اشکال نداریم و مشکل نداریم اما خدمات ارزشمند انقلاب اسلامی نباید فراموش شود. 

وی یادآور شد: امروز خود استاندار آذربایجان‌شرقی به بنده می‌گفت که در طول این ۱۰ روز در تمام شهرهای استان افتتاح پروژه داریم که این موضوع شامل کل کشور هم می‌شود. 

نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد: برای چیستی و‌ پیدایش و ظهور انقلاب بحث زیادی است ولی با تمرکز روی نمادها و ارزش‌های ملت در جهت‌گیری خواسته‌ها می‌توان گفت که احیای دین و اسلام‌خواهی است چراکه در این اسلام خواهی به ارزش‌های مانند عدالت خواهی، مبارزه با فساد و ظلم و مبارزه با فساد و استکبار اشاره کرد. 

یکی از دلایل مانایی انقلاب و‌ پایبندی به وجه دینی انقلاب است

وی ادامه داد: وجه دینی انقلاب بسیار برجسته از سایر وجوه آن است و یکی از دلایل مانایی انقلاب و‌ پایبندی به وجه دینی انقلاب است و احیای جایگاه دین در زیست فردی و جمعی نقطه کانونی مبارزات انقلابی می‌باشد و الان بعد از ۴۴ سال جایگاه دین در زندگی مردم جایگاه برجسته است. 

خطیب نماز جمعه تبریز ادامه داد: مثلا در همین مراسم اعتکاف چند روز قبل برگزار شد و سایر مناسبت‌ها می‌بینید که دهه هشتادی و نودی ها شرکت کردند؟ 

وی متذکر شد: قطعا سالگرد انقلاب را با شکوه‌تر برگزار خواهیم کرد چراکه  راهپیمایی ۲۲ بهمن یک جشن عمومی است ولی امسال این جشن وجوه دیگری دارد چراکه در پاسخ قاطعی به دشمنی‌های دشمنان ما خواهد بود. 

۲۲ بهمن تسویه حساب با استکبار جهانی است

امام جمعه تبریز گفت: علاوه بر راهپیمایی فردا باید راهپیمایی ۲۲ بهمن مظهر حرکت ملی و نشان‌دهنده وحدت ملی باشد چراکه وقتی حرف و سخن انقلاب و ۲۲ بهمن در میان باشد اختلاف سلیقه‌ها رنگ می‌بازد و همه در کنار هم راهپیمایی خواهیم کرد و این راهپیمایی جای تسویه حساب سیاسی داخلی نیست بلکه تسویه حساب با استکبار جهانی است و این مهم جز با حضور گسترده ممکن نیست پس تمام سلیقه‌ها بیایند. 

وی ادامه داد: بنده به عنوان خادم مردم از همشهریان و هومطنان برای حضور در این جشن بزرگ دعوت می‌کنم و می‌دانم مردم حماسه بزرگی را خلق خواهند کرد. 

آل‌هاشم یادآور شد: سخنران مراسم راهپیمایی در تبریز آقای قالیباف ریاست مجلس شورای اسلامی است. 

نماینده ولی فقیه در استان به عفو پدرانه رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت: رهبر حکیم در موضع پدری دلسوز از جرم و خطای فرزند فریب‌خورده می‌گذرد تا اولا از به خطر افتادن آتیه فرزند به خاطر جرم جلوگیری کند و دوما مدبرانه و خردمندانه آتیه نظام را از برافراشتن پیراهن تزلزل خواهی از دست خناس نجات دهد و همچنین رخساره نظام را از اصابت کینه توزی احتمالی آنها محافظت کند و مین‌هایی که ضد انقلاب برای آتیه انقلاب کاشته بودند را خنثی کند و بهانه را از آنها بگیرد. 

وی گفت: فرمان رهبری مبنی بر عفو از محکومان اغتشاش اخیر یک اقدام عملی برای تقویت وحدت و انسجام ملی و افزایش سرمایه اجتماعی نظام بود. 

امام جمعه تبریز بیان کرد: عفو اخیر نشانه حکمت رهبر فرزانه انقلاب و عزیزتر از جان و امتداد رویکرد ایشان در صیانت از سرمایه اجتماعی نظام بود. 

وحدت ملی برای ما نه تنها موضعیت دارد بلکه طریقیت هم دارد

خطیب نماز جمعه تبریز با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در دیدار با کارکنان نیروی هوایی ارتش گفن: ایشان به مساله مهم و حیاتی وحدت ملی پرداختند؛ بنده هم هفته‌های گذشته از این تریبون به این موضوع پرداختم و معتقدم وحدت ملی برای ما نه تنها موضعیت دارد بلکه طریقیت هم دارد؛ ما وحدت ملی راهبرد اصلی نظام می‌دانیم و باید تمام دستگاه‌ها و مردم عزیز این راهبرد را اصل قرار دهند. 

وی ادامه داد: دشمن می‌خواهد نقاط قوت‌ ما را به نقاط ضعف تبدیل کند و وحدت ملی ما که نقطه قوت ماست را از بین ببرد و همچنین جبهه معاند با بزرگنمایی اختلافات می‌خواهد این نقطه را تضعیف کنند از این‌رو باید از تبدیل شدن اختلافات به گسل‌های اجتماعی و قومی به شدت پرهیز کنیم.

آفرین بر مردم آذربایجان

وی در ادامه با قدردانی از مردم آذربایجان در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان خوی گفت: از نزدیک بازدیدی از منطقه خوی داشتیم، هر جا رفتیم موکب‌های استان متشکل از هیات‌ها، مساجد، خیریه‌ها مشغول خدمت‌رسانی بودند. 

آل‌هاشم در ادامه با عرض تسلیت خدمت مردم مسلمان ترکیه و سوریه گفت: از هلال احمر استان و اردبیل تشکر می‌کنم که حضور در منطقه دارند. 

 ذکر و یاد خدا جزو مهم‌ترین عامل رسیدن به خداست

امام جمعه تبریز  در بخش دیگر صحبت‌های خود به ذکر الهی اشاره کرد و گفت: ذکر الهی قلب خسته و افسرده انسان با یاد خدا طراوت می‌یابد بنابراین ذکر و یاد خدا جزو مهم‌ترین عامل رسیدن به خداست. 

وی ادامه داد: هر صبحگاه و شامگاه خدا را یاد کنید؛ ذکر بلند مرتبه است و مرتبه اول ذکر همان ذکر لفظی و زبانی است، مرتبه دوم ذکر قلبی و توجه به خداوند از درون جوشش یابد و مرتبه سوم نیز یاد کردن خدا در همه احوال است. 

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه یاد خدا آوار و برکات زیادی دارد، افزود: خداوند فرموده است که من را یاد کنید تا من هم شما را یاد کنم و کفران نکنید. 

وی با اشاره بر اینکه سرچشمه همه خوبی‌ها این است که خود را پاک و‌ روشن نگه داریم، افزود: آرامش و اطمینان از جمله گمشدگان امروزی است و قرآن کریم راه رسیدن به آرامش را در افراد هدایت شده‌ای معرفی کرده است که ایمان آورده و خدا را یاد می‌کند. 

خطیب نماز جمعه تبریز در اعلام مناسبت‌ها به سالگرد عملیات فجر و روز اطلاعات سپاه پاسداران اشاره کرد و ادامه داد: کمیته‌های انقلاب دوران انقلاب اسلامی در ۲۳ بهمن تشکیل شده است، همچنین دیروز شاعر پرآوازه استان‌مان جناب میرزا حسین کریمی مراغه‌ای را از دست دادیم. 

وی ادامه داد: از خدا می‌خواهیم تا آرامش به زلزله‌زدگان خوی دهد و همچنین صبر برای کشورهای زلزله‌زده همسایه داریم که ترکیه ۱۸ هزار نفر و سوریه ۴ هزار نفر ( تا به امروز) در اثر زلزله از دست داده است. 

آل‌هاشم در ادامه با تبریک قهرمانی تیم فوتسال مس سونگون گفت: به تمام بازیکنان و مربیان و‌ هواداران تبریک عرض می‌کنم. 

پایان پیام/ ۶۰۰۲۷


کلیدواژه ها :

دسته : اخبار ایران و جهان

این خبر را به اشتراک بگذارید :