به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدباقر قالیباف امروز در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ تبریز در میدان نماز این شهر اظهار کرد: درود بر امام خمینی (ره)، آن مرد الهی که جز برای خدا کلامی نگفت و جز در راه خدا قدمی برنداشت و با پیروزی انقلاب اسلامی به شعار الله اکبر  معنا بخشید.

وی ادامه داد: درود بر امام (ره) که سنت های الهی من حیث لایحتسب را با پیروزی انقلاب تفسیر کرد و اعتماد به نفس را در ملت ایران جاری کرد و ما می توانیم را با مجاهدت و ایثار شهیدان و ملت حزب الله و مردم تحقق بخشید.

وی افزود: درود بر شهدایی که برای ایران اسلامی عزت آفریدند و درود بر شهدا و امام شهدا که در دوره مظلومیت اسلام و مسلمانان به آنان عزت بخشیده و موجب احیای اسلام شدند و درود به مردم تبریز که همیشه تاریخ ساز و جلودار بوده اند و محب اهل بیت بودن و بیعت و حرکت  در راه اهل بیت و عاشوراییان ویژگی بارز آنهاست و این مهم را در برهه و دوره های مختلف به نمایش گذاشتند و با قیام ۲۹ بهمن ۵۶ در چهلم شهدای قم، سلسله مبارزات با رژیم طاغوت را تداوم بخشیدند و قدرت ملت و مسیر امام را به رخ نظام ستمشاهی کشیدند.

جنگ آنجایی است که مرد از نامرد تمییز داده می شود

رییس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان شد: تبریز را با شهدای عاشوراییش و شهدای محرابش آیت الله قاضی و آیت الله مدنی در انقلاب اسلامی می شناسیم و  از غرب کشور و قله های سرد و پربرف آن تا دشت های گرم جنوب شاهد خون گرم مردم آذربایجان و شهدایی چون باکری ها، شفیع زاده ها و تجلایی ها در دوران دفاع مقدس بوده و رشادت شهدای این خطه را در روزهای جنگ دیدم که به گفته شهید چمران جنگ آنجایی است که مرد از نامرد تمییز داده می شود.

وی ادامه داد: غیرت و شجاعت مردم آذربایجان و تبریز را در چنین روزهایی به عینه دیده‌ایم و امروز در جنگ اقتصادی نیز کارآفرینان تبریز و آذربایجان در صنعت و تجارت و کمک مومنانه در خط مقدم و پیشقراول هستند و درود می فرستیم به مردم آذربایجان و تبریز که با بصیرت، درایت، شجاعت و دلبستگی به انقلاب و ایران پوزه دشمنان خارجی را در توطئه‌ها به زمین مالیدند و امروز نیز با حضور با شکوه خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن افتخار آفریدند و ضمن تجدید بیعت با رهبری و امام و شهدا برای جمهوری اسلامی افتخار آفریدند و به دشمنان و در راس آنها آمریکا و رژیم صهیونیستی کودک کش درس عبرت مهمی با حضور پرشور خود دادند.

در جنگ اقتصادی تبریزی‌ها و آذربایجان شرقی‌ها در خط مقدم هستند 

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره بر اینکه امروز با شناخت و اطلاعات کافی دیدم که در جنگ اقتصادی کارآفرینان در صنعت و تجارت و کمک مومنانه تبریزی‌ها و آذربایجان شرقی‌ها در خط مقدم هستند و همچنان می‌درخشند، گفت: امروز با این حضور باشکوه دوباره تجدید بیعت با رهبر انقلاب و امام و شهدا شد و افتخار آفریدید و به روشنی درسی عبرتی به دشمنان خود دادید.

وی خاطرنشان کرد: همه هنر امام عزیز ما و شهدا این بود که یک‌ پیوند عمیق و امری دینی با اراده عمومی مردم به هم پیوند زد؛ یعنی انقلاب اسلامی توانست در یکایک دل مردم جا بگیرد؛ امام با اتکا بر سنت‌های الهی به گونه‌ای حرکت کرد و مردم را بیدار کرد و فرهنگ ما می‌توانیم را به برکت حضور مردم و شهدای انقلاب اسلامی نهادینه کرد؛ امام به همه ما فهماند و درس داد که ما همه مسوولان بدانیم که جمهوری اسلامی بدون مردم هیج معنایی ندارد و بقای آن مبنی بر حضور مردم صحنه است و قدرت ما بعد از خدا، قلب یکایک مردم است.

 باید این حق را در زمان خود انجام دهیم در غیراینصورت گناهی نابخشودنی است

قالیباف ادامه داد: امروز دین و وظیفه ما مسوولین به شما مردم این است که با تصمیمات درست و کارآمدی و حرکات صحیح و به حا و تصمیمامت سیاسی به شما مردم خدمت کنیم؛ امروز کارآمدی حق‌الناس است که باید این حق را به جا بیاوریم. باید این حق را هم در زمان خود انجام دهیم و در غیراینصورت این گناه نابخشودنی است.

وی بیان داشت: مردم ایران به عملکرد ما نگاه نمی‌کنند بلکه برای انقلاب با خدا معامله کردند و با ما معامله نکردند؛ اما این حق بر گردن ماست که باید مردم را ولی نعمتان خود بدانیم و در زمان خود ادای دین کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی آرزوی دیرینه مردم ایران بود که به دنبال آزادی، استقلال و ثروت بودند؛ افزود: نباید خدایی ناکرده با تصمیمات غلط دشمنان را به طمع بندازیم و ضعف‌های خود را به خاطر دین و نجابت مردم بپوشانیم و‌ دشمن را هم حریص کنیم.

وی ابراز کرد: ما باید بدانیم که جامعه ما جامعه پویا و زنده است و جامعه پویا حق مطالبه و انتخاب، اعتراض دارد و همچنان که جامعه پویا و زنده حمایت می‌کند و مشارکت در حل مشکلات می‌کند؛ دیدیم که در دفاع مقدس تا الان همیشه حاضر بودند و حتی با اینکه سه سال وقفه به خاطر کرونا داشتیم ولی باز مردم با عشق آمده‌اند. 

قالیباف ادامه داد: این جامعه و انقلاب دشمن دارد که دشمنان ما فرصت‌طلب بوده و از کاه کوه می‌سازند و روی هر زخمی نشسته و خون انسان را می‌مکند. وی با بیان اینکه باید هم نجابت مردم را دید و هم دشمنان خون‌آشام را، ادامه داد: باید مرزبندی خود را با دشمن و ناامیدسازی مشخص کنیم و هم مرز خود با مدارا و مردم را ببینیم و به جوانان هم این را نشان دهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره بر اینکه از طریق بازسازی انقلاب اسلامی می‌توان کارهای بزرگ کرد، توضیح داد: رهبری فرمودند که امام ما امام تحول است باید در این چگونکی کارآمدسازی و‌ مبتنی بر معنویت و عقلانیت و عدالت در حوزه حکم‌رانی و در تغییر در روش‌ها گام برداریم و بتوانیم تامین منافع ملی و رضایت مردم را کسب کنیم.

ما اهل تجدید نظر در مبانی انقلاب و ‌‌اندیشه سیاسی حضرت امام و حضرت آقا نیستیم

وی ادامه داد: ما اهل تجدید نظر در مبانی انقلاب و ‌‌اندیشه سیاسی حضرت امام و حضرت آقا نیستیم ولی میدانیم بابد در روش‌ها بازنگری کنیم زیرا نیازمند این تحول هستیم.

قالیباف با تاکید بر اینکه در این  تحول نیازمند این هستیم که توجه ویژه به زنان و جوانان و نخبه‌ها داشته باشیم، گفت: باید این حرکت را در چارچوب گام دوم پیش ببریم چراکه این برای ایران اسلامی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

وی متذکر شد: ما در مجلس و دولت در برنامه هفتم مکلف هستیم که باید این تحول را با اولویت در عرصه اقتصادی و اجتماعی با هدف قرار دادن مردم در مجموعه خانواده و مخاطب اصلی توان اقتصادی و قدرت خرید مردم را بالا ببریم.

جایگزینی برای حل مشکلات مردم جز خود مردم نداریم

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: باید دوباره باور داشته باشیم که در همین تحول با اولویت اقتصادی و همچنین تاکیدات رهبری این تحول بدون مردم و مردمی سازی اقتصاد امکان پذیر نیست چراکه هیچ جایگزینی برای حل مشکلات مردم جز خود مردم نداریم.

وی با بیان اینکه اگر هکه  تجربیات تلخ و شیرین و موفقیت و غیر موفقیت‌های خود را نگاه کنیم خواهیم دید که هر جا که مردم بودند موفق بودیم و هر جا بدون مردم شروع کردیم ناموفق بودیم و این درس اصلی ماست، گفت: انقلاب اسلامی یعنی مردم و این‌ تولید فقط با مردم ممکن است و اگر قلب مردم با ما نتپد ما هیچ کاری نمی‌توانیم کنیم.

قالیباف ادامه داد: امکانات مادی موجود در کشور برای یک تحول در حوزه اقتصادی سرمایه گذاری و بهینه‌سازی درست کارآمدی در کشور را داریم فقط روش‌هایی انتخابی غلط هستند که این تحول در این مسیر پیش می‌رود و روش‌های غلط را کنار می‌زند.

وی گفت: منابع انسانی بزرگترین فرصت ماست زیرا در خصوص پنجره جمعیت که متشکل از جوانان و زن و مردان است، ما از این لحاظ در اوج قدرت هستیم فقط نباید این زمان را از دست دهیم و باید سریع مهم‌ترین عنصر تحول یعنی جوانان باسواد و مومن و متخصص را در دست بگیریم زیرا در غیر اینصورت فرصت طلایی را از دست داده‌ایم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: دست در دست هم دهیم تا در گام دوم انقلاب گام بزرگی را برداریم.

پایان پیام/۶۰۰۲


کلیدواژه ها :

دسته : اخبار ایران و جهان, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :