به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، عابدین خرم امشب در حاشیه جلسه خدمات سفر در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه تعداد تصادفات و تلفات جاده‌ای استان به‌رغم افزایش ترددها، کاهش یافت، اظهار کرد: امسال تعداد تصادفات با ۱۵ درصد کاهش به یک هزار و ۵۱۹ فقره و تعداد فوتی‌های ناشی از آن با ۴۵ درصد کاهش به ۱۶ نفر رسید.

وی، بهسازی جاده‌ها و افزایش کیفیت راه‌ها را یکی از عوامل کاهش تصادفات عنوان کرد و گفت: در سال گذشته ۳۸۰ کیلومتر از راه‌های اصلی و ۳۷۰ کیلومتر از راه‌های روستایی استان آسفالت و بهسازی شد.

خرّم اظهار داشت: با وجود اینکه ۸۵ درصد ترددها در شریان‌ها و راه‌های اصلی استان ثبت شده، اما اکثر تصادف‌ها در محورهای فرعی و روستایی اتفاق افتاد که جای تامل دارد.

وی همچنین از رفع ۴۳ نقطه حادثه‌خیز در راه‌های استان خبر داد و گفت: امسال نیز ۷۳ نقطه جدید شناسایی شده و در ۱۲ نقطه نیز عملیات راه‌سازی در حال اجراست.

استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: حضور فعال چهار دستگاه خدمت‌رسان شامل پلیس راه، راهداری، هلال احمر و اورژانس در جاده‌های استان امسال کاملا مشهود بود و تقریبا در هر ۱۱ کیلومتر یکی از این دستگاه‌ها حضور داشتند.

وی، پایش مستمر و روزانه وضعیت تصادفات و افزایش کنترل رانندگان پرخطر را از دیگر اقدامات کنترلی در جریان سفرهای نوروزی امسال در استان ذکر کرد.

خرّم همچنین از ایجاد ۷۰ نوروزگاه در جاده‌های منتهی به همه شهرهای استان برای استراحت مسافران خبر داد و گفت: در طول این ایام شاهد برگزاری ۳۵۰ برنامه فرهنگی و ایجاد بازارچه‌های صنایع دستی در این ۷۰ نقطه بودیم.

استاندار آذربایجان شرقی به آمار ترددهای مرزی، ریلی و هوایی استان نیز اشاره کرد و گفت: در نوروز امسال تردد از نقاط مرزی استان ۱۴۵ درصد، جابجایی مسافر از طریق خطوط ریلی ۱۰ درصد و تعداد پروازهای داخلی نیز ۱۰ درصد افزایش داشت.

پایان پیام/


کلیدواژه ها :

دسته : اخبار ایران و جهان, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :