به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، هوا، هوای نتایج کنکور است، آن ماراتن نفس‌گیر! امروز نتایج تلاش آمده ایت و سهم استان سه رتبه زیر ۱۰ رقمی است؛ یکی‌شان از محروم‌ترین شهرستان آذربایجان‌شرقی یعنی چاراویماق است و دوتای دیگر از خود تبریز. 

وقتی باهاشون حرف می‌زدم هنوز چیزی از شور شوق دقایق اول شنیدن برتر شدن‌شان کم نشده بود؛ پُر بودند از از خنده از ته دل! انصافا حق هم داشتند، فکرش را بکنید چند سال است که ۲۴ ساعت‌شان را مدیریت کرده‌اند برای یک روز. 

 

محرومیت مانع موفقیت نیست

مثلا سونیا مرادی از دیار چاراویماق می‌گوید: همه درس‌ها رو خودم خواندن بدون کوچکترین کمکی از معلمان خصوصی! آخر شهر ما محروم است و از کلاس خصوصی و معلم خصوصی خبری نیست. 
او می‌گوید زیاد اهل فضای مجازی نیستم که آن را هم تعطیل کنم! مستمر هم درس نمی‌خواندم که مثلا بگویم ۱۰ ساعت پشت سر هم، اما عمیق می‌خواندم.

یا علی نوری، که قرار است آقا مهندس کامپیوتر دانشگاه شریف شود، می‌گوید: می‌دانستم رتبه خوبی می‌آورم آن هم تک رقمی! اصلا انتظار حتی رتبه کمتر  زیر پنج نفر برتر هم داشتم ولی خب همین هم خوب است. 

او‌ می‌گوید: سه تا خواهر برادر هستیم، خواهر بزرگترم مهندس معمار، خواهر وسطی هم دانشجوی پزشکی است. 

بابا و مامان علی هر دو فرهنگی هستند و بابای علی معلم فیزیک! او در این خصوص می‌گوید: به خدا شاید بابام معلم فیزیک باشه و من هم ۹۶ درصد فیزیک زده‌ام اما فقط در حد رفع اشکال ازشون سوال می‌کردم. 

 

حالا بریم سراغ برتر رشته پزشکی که قراره آقای دکتر بشه! آقای امیرحسین مرندی؛ می‌گوید یه چندتایی کلاس رفتم آن هم برای رفع اشکال و روزانه ۱۰ تا ۱۳ ساعت درس خواندم. 

امیرحسین دو خواهر و برادر هستند و بچه اول خانواده.

مادرش که از شادی امیرحسین شاد است، می‌گوید: خیلی خوشحالم. نه به خاطر این رتبه بلکه به خاطر مزد زحماتی که چند سالی است کشیده است. 

خلاصه سرتان را درد نیاورم من که از دقیقه به دقیقه این مکالمه لذت بردم و لحظه‌ای به این فکر کردم ۱۰ سال بعد اگر با این شماره‌ها تماس بگیرم قرار است در چه مقطع و کجا باشند. 

 

گزارش فارس حاکی است، میر حسین مردی زرنقی دانش آموز مدرسه استعداد های درخشان علامه طباطبایی ناحیه یک تبریز در کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ موفق به کسب رتبه شش تجربی، سونیا مرادی دانش آموز دبیرستان دخترانه فاطمیه قره آغاج منطقه آموزش و پرورش چاراویماق موفق به کسب رتبه نه رشته علوم انسانی و علی نوری از مدرسه شهید مدنی آموزش و پرورش ناحیه ۴ تبریز موفق به کسب رتبه ده رشته ریاضی شده اند.

پایان پیام/۶۰۰۲۷


کلیدواژه ها :

دسته : اخبار ایران و جهان, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :