حجت الاسلام و المسلمین سید سعید رشادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه میانه با اشاره به ۹ مهر سالروز همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطینی اظهار داشت: واقعیت این است که امروز استکبار جهانی در فلسطین جنایات زیادی انجام داده؛ متاسفانه سازمان‌های بین المللی و حقوق بشر در قبال مسئله فلسطین سکوت اختیار کرده و به وظایف خود عمل نمی‌کنند.

امام جمعه میانه با اعتراض به سازمان‌های بین المللی و محکومیت اقدامات تبعیض آمیز آنان، افزود: کوچک‌ترین اتفاقات کشورهای اسلامی در نهادهای بین المللی بولد می‌شود، اغتشاشات محدود ایران بزرگنمایی شده و در رسانه‌های خارجی به آن پروبال می‌دهند اما در قبال فلسطین و مظلومیت کشورهای اسلامی هیچ خبری مخابره نمی‌شود.

وی با تبریک ۱۱ مهر سالروز ولادت حضرت پیامبر اکرم (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) گفت: از خداوند متعال می‌خواهیم ما را از رهروان واقعی ائمه معصومین (ع) قرار دهد.

حجت الاسلام و المسلمین رشادی با تبیین دستورات دین مبین اسلام در خصوص اخلاق‌مداری و وحدت اذعان داشت: مسئله اول بحث اخلاق است که در دین اسلام به آن مکرراً تاکید شده؛ اسلام‌ انسان‌ها را به اخلاق‌مداری دعوت کرده و حضرت پیامبر (ص) در این رابطه فرموده است: «انّی بعثت لأتمم مکارم الأخلاق» «به‌راستی که من مبعوث شدم تا شرافت‌های اخلاقی را کامل و تمام کنم [و به مردم بیاموزم]».

خطیب جمعه میانه با بیان اینکه انسان اخلاق‌مدار اهل غیبت نیست خاطرنشان کرد: غیبت در شان مومن نیست؛ در قرآن، خداوند متعال غیبت را به خوردن مردار انسان تشبیه می‌کند که مورد تنفر انسان‌ها است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله وحدت در اسلام اشاره کرد و افزود: وحدت در اسلام فقط به معنای وحدت فقط بین شیعه و سنی نیست بلکه وحدت میان تمامی مومنان و اقشار مختلف جامعه مورد تاکید اسلام است؛ اسلام می‌گوید افکار انسان‌ها می‌تواند متفاوت باشد اما نباید این مسئله قلب‌های آنان را متضاد یکدیگر کند چرا که وحدت عامل پیروزی در تمامی عرصه‌هاست.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه بر لزوم وحدت میان آحاد مسلمانان تاکید کرد و گفت: اختلاف بین مسلمانان پسندیده نیست قرآن می‌گوید اگر می‌خواهید پیروز باشید باید متحد باشید؛ کشورهای اروپایی برای وحدت میان یکدیگر بسیار هزینه‌ کرده‌اند، آنان زمانی با هم در حال جنگ بودند اما برای اینکه اقتدار پیدا کنند تمامی اختلافات را کنار گذاشته و اتحادیه اروپا را تاسیس کردند و در این راه بسیار هزینه دادند.

حجت الاسلام و المسلمین رشادی اضافه کرد: امروز همان‌ اروپایی‌ها با همکاری آمریکا برای اختلاف میان کشورهای اسلامی هزینه‌های گزافی می‌کنند؛ چرا اینکار را می‌کنند؟ چون آنان می دانند در وحدت قدرت بسیاری نهفته است لذا اگر بخواهند بر کشورهای اسلامی مسلط شوند باید بین آنان اختلاف افکنی کنند.

امام جمعه میانه در پایان یادآور شد: اخیراً به برکت رهنمودهای مقام معظم رهبری و فعالیت‌های دیپلمات‌های کوشای کشورمان، شاهد وحدت کشورهای اسلامی با محوریت ایران اسلامی هستیم که این برای ما یک دستاورد بزرگی است؛ امروز اگر جهان اسلام متحد باشد هیچ قدرتی جرات تهدید آنان را نخواهد داشت.

کلیدواژه ها :

دسته : اخبار شهرستان میانه, اخبار میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :